SunPower 425W Solar Panel SPR-M425-BLK
StarStarStarStarStar
(0 ratings)
Q&AQ&A
This product is out of stock
Close-wattage solar panels
6 products
Limited stock
Jinko Solar 430W Solar Panel 108 Cell N-Type TOPCon All-Black JKM430N-54HL4-B Clearance
  • Pickup on Fri, May 22 from Orlando, FL
  • Delivery on May 21–27
View
In stock
Talesun Solar 415W Solar Panel 108 Cell PERC Bifacial All-Black TP7G54M(H)-415-BB Clearance
  • Delivery on May 21–27
View
Limited stock
Trina 415W Solar Panel 144 Cell PERC Bifacial All-Black TSM-415NE09RC.05 Clearance
  • Pickup on Fri, May 22 from Punta Gorda, FL
Customer reviews & Questions
Verified buyer reviews
Customer Reviews A1 SolarStore on trustpilot
  • Reviews
  • Questions
Be the first to review SunPower products!
Your feedback helps other solar shoppers make confident choices.
Have a question about SunPower 425W Solar Panel SPR-M425-BLK? Feel free to ask!
Specification
Rated Power Output 425 W
Voltage (VOC)48.18 V
Maximum String Voltage 1000 V