JA Solar 440W Solar Panel 108 Cell N-Type Bifacial JA-JAM54-D41-440MB
- SpecificationCompareSee all
- Rated Power Output 440 W
- Voltage (VOC)39.38 V
- Number of cells108 Cell
- Cell TypeMonocrystalline
Customer reviews & Questions
Specification
| Rated Power Output | 440 W |
| Voltage (VOC) | 39.38 V |
| Maximum String Voltage | 1500 V |
| Number of cells | 108 Cell |
| Technology |
| Rated Efficiency | 22.5 % |