JA Solar 545W Solar Panel 144 Cell Bifacial JA-JAM72-D30-545MB Commercial 589 panels per Container (Truckload)
- SpecificationCompareSee all
- Rated Power Output 545 W
- Voltage (VOC)49.75 V
- Number of cells144 Cell
Specification
| Rated Power Output | 545 W |
| Voltage (VOC) | 49.75 V |
| Maximum String Voltage | 1000/1500 V |
| Number of cells | 144 Cell |
| Rated Efficiency | 21.1 % |