LONGi 410W Solar Panel 108 Cell PERC LR5-54HPB-410M Clearance
- SpecificationCompareSee all
- Rated Power Output 410 W
- Voltage (VOC)37.4 V
- Number of cells108 Cell
- Cell TypeMonocrystalline
Customer reviews & Questions
Specification
| Rated Power Output | 410 W |
| Voltage (VOC) | 37.4 V |
| Maximum String Voltage | 1000 V |
| Number of cells | 108 Cell |
| Technology | PERC |
| Rated Efficiency | 21.0 % |
| Connector Type | MC4 |
| Backsheet Color | White Backsheet |
| Frame Color | Black Frame |
| Dimensions LxWxH | 67.8 x 44.65 x 1.18 in |